محل تبلیغات شما

در انجمن یاد میگیریم که کسی مقصر بیماری ما نیست حتی خودمان،ما به دنبال مقصر نمی گردیم و جملاتی که در گذشته و قبل از برنامه دائما در ذهنمان مرور می کردیم را دیگر قبول نداریم و میدانیم اینجور افکار کمکی به بهبودی ما نخواهند کرد.افکاری مانندِ اگر پدر من با من بد رفتاری نکرده بود،اگر در مدرسه مرا آزار نداده بودند و مسخره نمی کردند،اگر مادرم از من طرفداری کرده بود،اگر کارفرما قدر تواناییهای مرا بیشتر می دانست ،اگر جامعه مرا بیشتر درک می کرد و اگر . من افسرده نمی شدم .اکنون ما دنبال علت ها و مقصرها نمی گردیم ما دنبال درمان و زندگی بهتر هستیم .دنبال مقصر بودن مانند آن است که من به بیمار سرما خوردگی مبتلا شده باشم و دائم بنشینم و بگویم اگر خانم همسایه که سرما خورده بود نمی آمد منزل ما ،اگر مادرم لباس گرم بیشتری تن من کرده بود،اگر هوای شهر آلوده نبود،اگر پدرم مرا برده بود و واکسن زده بود، اگرحواسم را جمع کرده بودم و بعد از حمام بیرون نرفته بودم ،اگر .اکنون من سرما نخورده بودم و فقط بنشینم و با افکار منفی دنبال علت و مقصر بگردم آیا با این روش سرما خوردگی من بهبود پیدا خواهد کرد؟به فرض که تمام این اگرها واقعیت داشته باشد و علت سرماخوردگی من باشد ،تمرکز روی این افکار جز تشدید کردن حال بد من و متوقف کردن من در راهِ حرکت به سوی درمان و بهبودی کمکی به من می کند؟پس بهتر است بجای فکر کردن به اینکه چرا و چگونه ،برخیزم و سهم حرکت خود را انجام دهم و به دنبال پزشک کاردان و داروهای مناسب باشم و از خودم مراقبت کنم پرهیزهای لازم را بگیرم تا سرماخوردگی ام خوب شود.در انجمن هم همینطور رفتار خواهیم کرد ،در ابتدا بعد از کارکرد قدم 4 و 5 و حل و رفع کردنِ آزردگی ها و رنجش هایمان از دیگران و ترسهایمان از آینده نقش خود را پیدا خواهیم کرد که اکنون وظیفه ی من چیست برای کمک به بهبودی خود؟ آیا بشینم و بگویم افسردگی من تقصیر پدرم ،مادرم،جامعه ،همکارانم،همسرم . بوده کمکی کرده ام به خود؟ولو اینکه حقیقت هم داشته باشد چه سود؟اکنون باید به دنبال راه درمان باشم به انجمن می آیم به کمک راهنما و دیگر دوستان بهبودی با خودم آشنا می شوم با ترس ها و رنجش هایم روبرو می شوم با نقص هایم آشنا می شوم آموزش میبینم چطور توان نَه گفتن پیدا کنم چطور بتوانم احساساتم را درست بیان کنم چطور بجای نقص هایم فضایل را جایگزین کنم چطور بتوانم دیگران را ببخشم و چطور ترس از آینده نداشته باشم و با آموزش دیدن و عملکرد به آنها بتوانم زندگی بهتر در مسیر بهبودی همراه با آرامش داشته باشم.به امید دنیایی بهتر دست در دست هم .دوست هم دردم منتظرت هستیم در جمعی که متعلق به خودت می باشد ،به ما بپیوند.منتظر دیدارتان در جلسات انجمن می باشیم.

خنده بر هر درد بی درمان دواست

چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم

برداشت قدم یازدهم

نمی ,چطور ,بهبودی ,مرا ,کرده ,انجمن ,به دنبال ,کنم چطور ,باشم و ,می شوم ,خود را

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

conpoumulto *-*نمک شهر*_* لب کلام زیست شناسی قیمت شیشه رنگی dioclosunuc النـگ روستــایی زیبــا Patrick's memory اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها gotistthinra dreamy-land